Biegająca Zielona Góra

Listopad 23, 2015 o 14:26

ZielonaGora-biegaczkaCoraz więcej osób uprawia sport, co jest powodem do dumy i sposobem na życie godnym pochwały. Zdrowy i aktywny tryb życia stał się w ostatnich latach bardzo modny, a że moda ta idzie w parze z uprawianiem różnych sportów, tym bardziej cieszy. W erze idealnego, zgrabnego i zadbanego ciała, moda na sport wydaje się być oczywistą konsekwencją. Zatem powstają nowe siłownie i kluby fitness, a na portalach społecznościowych młodzi użytkownicy prześcigają się w umieszczaniu zdjęć i relacji z wizyty na siłowni. Jednak chyba największą popularność w ostatnich latach zyskało bieganie. Mówi się już o modzie na bieganie. Również Zielonogórzanie ulegli temu trendowi i zaczęli biegać. Ponoć łatwiej jest dzisiaj spotkać osobę biegającą niż palącą.

Skąd zatem ta moda na bieganie? Pewnie z tego, że jest to sport łatwo dostępny i darmowy, o ile nie weźmie się pod uwagę co ZielonaGora-bieganienajmniej odpowiedniego obuwia, które stanowi absolutną podstawę do uprawiania biegania. Gdy się jednak spojrzy na pozostałe wymogi do uprawiania joggingu, to w sumie rzeczywiście jest ich niewiele. Wystarczy odpowiednie miejsce, dobre buty i przede wszystkim chęć i konsekwencja w dokonanym wyborze. Jeśli myśli się o bieganiu bardziej poważnie, można sobie w telefonie zainstalować różne aplikacje sportowe dedykowane właśnie bieganiu czy chodzeniu.

Dla wszystkich miłośników biegania zamieszkujących Zieloną Górę oraz jej okolice, organizowane są różne biegi, zawody, maratony czy półmaratony, które mają w jakiś sposób przypomnieć o święcie, pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje, czy uczcić jakieś wydarzenie. I tak po raz czwarty zorganizowano „Zielonogórską Połówkę” czyli półmaraton, w którym każdy może wziąć udział. Bieg ten odbył się we wrześniu tego roku i z każdą edycją przyciąga coraz więcej biegających i kibicujących. W listopadzie z kolei odbył się czwarty Bieg Niepodległości, w którym w tym roku udział wzięło aż 1000 osób. Zorganizowano także krótkodystansowe biegi dla dzieci na trasach dwustu i czterystu metrowych. Cieszy także fakt, iż nie tylko aktywni uczestnicy biegów licznie stawiali się na starcie i mecie, ale także i publiczność dopisała. Aktywny doping i gromadzenie się przy trasie przebiegu to dowód na to, że nawet jeśli samemu się nie biegnie, to Zielonogórzanie chętnie wspierają biegających.

ZielonaGora-joggerOrganizatorzy różnych akcji joggingowych czy maratonów zapowiadają, że w kolejnych latach imprezy te będą kontynuowane. Ich rosnąca popularność sprawia, że z roku na rok w szranki kondycyjne staje coraz więcej osób. Warto przypomnieć sobie jaki pozytywny wpływ na zdrowie człowieka ma bieganie – obniża cukier, wspomaga układ odpornościowy, oddechowy i krążeniowy, co z pewnością podnosi komfort życia. Zatem, trzeba ruszyć się z kanapy i pobiec przed siebie.