O zielonogórskich sposobach spędzania wolnego czasu

Grudzień 22, 2013 o 02:23

skansenGmina Zielona Góra zajmuje powierzchnię około 220km2 i położona jest w centralnej części powiatu zielonogórskiego. Jest to w dużej mierze obszar zalesiony i rolniczy, przez co swoimi krajobrazami, co roku przyciąga rzesze turystów lubiących spędzać czas na łonie natury.

Do dyspozycji przyjezdnych jest szereg wsi lub niewielkich miejscowości, w których agroturystyka jest najpopularniejszą formą usług, nie tylko wśród polskich, ale również i zagranicznych turystów.

Jeżeli zdecydujemy się na wypoczynek w tym regionie, do wyboru będziemy mieli przynajmniej kilka możliwości. Wynika to głównie z faktu, że w promieniu kilku kilometrów od Zielonej Góry, znajduje się kilkanaście renomowanych gospodarstw agroturystycznych. Najpopularniejsze z nich znajdują się m.in. w: Jeleniowie, Barcikowicach, Łężycy, Cigacicach, Starym Kisielinie, Drzonkowie czy Nowogrodzie Bobrzańskim.

nowogrod-bobrzanski

Nowogród Bobrzański

Każde z malowniczo położonych gospodarstw umożliwia turystom skorzystanie z wielu atrakcji. Do naszej dyspozycji będą między innymi: leśne ścieżki dydaktyczne, jazda konna, łowiska dla wędkarzy, czy zwiedzanie parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. 

wagmostaw

Wagmostaw w Zielonej Górze

park

Park