Wino domowe – przepis

Październik 31, 2018 o 22:25

wino-domoweWino domowe nie jest trudne w przygotowaniu. Wystarczy kilka składników i można stworzyć pyszny trunek, który będzie smakował każdemu. Niezależnie czy wino będzie białe czy czerwone, będzie się ono odznaczało szczególnym i wyjątkowym smakiem oraz aromatem.

Winobranie 2018

Wrzesień 30, 2018 o 16:41

winogronaW Zielonej Górze między 8 a 16 września odbyły się dni miasta zwane również Winobraniem. Nazwa ta jest nawiązaniem do niezwykłej tradycji winiarskiej Zielonej Góry, która jest wizytówką całego województwa. Mieszkańcy oraz turyści mogli bawić się na dziesiątkach imprez kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

Czerwone wino lekiem?

Sierpień 29, 2018 o 18:41

wino-zdrowieOd dawna wiadomo, że czerwone wino jest zdrowe jeżeli jest spożywane w niewielkich ilościach. Jeżeli chcesz mieść zdrowe serce oraz zachować młodość jak najdłużej to pij jeden kieliszek wina czerwonego do obiadu. Skąd biorą się te „lecznicze” właściwości czerwonego wina?

Wina bezalkoholowe

Lipiec 31, 2018 o 20:36

wino-bezalkoholoweWina bezalkoholowe wydają się czymś dziwnym i niespotykanym. Prawda jest jednak taka, iż na rynku Polskim radzą sobie coraz lepiej, a w krajach Europy Zachodniej są czymś normalnym i stoją niemalże w każdym sklepie z alkoholami. Poniżej przedstawiamy garść informacji o tym jak smakują oraz jak powstają wina bezalkoholowe.

Regiony związane z winem cz. 2

Czerwiec 30, 2018 o 12:25

nowa-zelandiaW zeszłym miesiąc rozpoczęliśmy krótki cykl o miejscach, regionach związanych z winiarstwem. Przedstawiliśmy Gruzję jako kraj, który produkuje już wino od setek lat. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować wam kolejny z takich regionów, a mianowicie Nową Zelandię.