Winobranie 2017

Sierpień 31, 2017 o 11:49

WinobranieWinobranie w roku 2017 odbywało się będzie od 2 do 10 września. W trakcie tych dziewięciu dni mieszkańcy, ale również turyści z kraju i z zagranicy będą mogli wziąć czynny udział w wielu atrakcjach oraz promocja kulturowych, rozrywkowych i sportowych.
Uroczyste rozpoczęcie imprezy rozpocznie się o godzinie 14 w miasteczku winiarskim koło ratusza, wtedy to właśnie Bachus przejmie klucze do miasta od prezydenta Zielonej Góry.

Wieża Łazienna w Zielonej Górze

Lipiec 31, 2017 o 21:52

Wieża Głodowa - WIKIPEDIAOdwiedzając Zieloną Górę należy koniecznie odwiedzić jedno miejsce. Jest to Wieża Głodowa, a tak naprawdę Wieża Łazienna lub czasami nazywana Wieżą Łaziebną . Ten obiekt pochodzący ze okresu średniowiecza jest niezwykle cennym zabytkiem architektonicznym. Będąc w tym wspaniałym mieście musisz ją zobaczyć.

Murale z Zielonej Góry

Czerwiec 30, 2017 o 20:44

mural_banksyZielona Góra to nie tylko kolebka wina i winobrania. To także miejsce, z którego pochodzą artyści tacy jak Maryla Rodowicz czy Jacek Milewski – znany zielonogórski artysta, twórca murali. Właśnie taki mural spod „pędzla” artysty od niedawna zdobi ścianę kamienicy w Nowej Soli. Rzeczniczka nowosolskiego ratusza.

Lubuski Teatr

Maj 31, 2017 o 20:11

teatr-maskiTeatr dramatyczny funkcjonował w Zielonej Górze już przed wojną, gdy Zielona Góra, jako Grunberg była w granicach Niemiec. Budynek teatru powstał w 1931 roku. Przed wojną w teatrze wystawiano dzieła dramatyczne, muzyczne, baletowe, a także opery. Przed wojną teatr ten prowadził też działalność kinową, stanowiącą poza dotacjami z budżetu miasta główne źródło dochodu. Po II wojnie światowej teatr ten otwarto na krótko w 1945 po czym zamknięto do 1951 roku.

Kościoły i cmentarze w Zielonej Górze, część 1

Wrzesień 30, 2016 o 09:01

zielona-gora-wiezePolska jest krajem, w którym ponad 90 procent obywateli wyznaje religię rzysmkokatolicką. Nie inaczej jest w Zielonej Górze. Generalnie religia rzymskokatolicka była obecna w historii Polski w sposób znaczący, odciskając swe piętno nie tylko na różnych wydarzeniach polityczno-gospodarczych, ale także miała ogromny wpływ na kształtowanie się urbanistyki miast oraz wsi. Przez długi czas, w zasadzie do początków XX wieku, kościoły, a dokładnie ich wieże, były najczęściej najwyższymi budowlami w miastach oraz wsiach. Nic więc dziwnego, że przez zawieruchę dziejową te budowle często wychodziły w miarę obronną ręką w porównaniu z innymi cywilnymi budowlami – budynkami mieszkalnymi, fabrykami, urzędami, etc.