Winobranie 2017

Sierpień 31, 2017 o 11:49

WinobranieWinobranie w roku 2017 odbywało się będzie od 2 do 10 września. W trakcie tych dziewięciu dni mieszkańcy, ale również turyści z kraju i z zagranicy będą mogli wziąć czynny udział w wielu atrakcjach oraz promocja kulturowych, rozrywkowych i sportowych.
Uroczyste rozpoczęcie imprezy rozpocznie się o godzinie 14 w miasteczku winiarskim koło ratusza, wtedy to właśnie Bachus przejmie klucze do miasta od prezydenta Zielonej Góry. Już pierwszego dnia uczestników czeka moc atrakcji. Przez cały dzień będzie otwarte miasteczko winiarskie, w którym zaprezentują się najlepsze winnice z Polski. Dla chętnych za niewielką opłatą będzie można odwiedzić okoliczne winnice lub uczestniczyć w rejsie galerą po Odrze i Obrzycy. Na scenie miasteczka winiarskiego wystąpi Kabaret Słoiczek po Cukrze oraz odbędzie się kilka koncertów, w tym min. Paulina Gołębiewska wraz z zespołem. Otwarty będzie także lunapark, jarmark, miasto pingwinów (iluminacje świetlne). W Lubuskim Teatrze odbędzie się spektakl reżyserii Olafa Lubaszenki pt. „Single po japońsku”. Od rana do wieczora będzie trwał cykl imprez sportowych, w tym m.in. mecz piłki nożnej III ligi seniorów, Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym czy XXXII Nocny Bieg Bachusa. Kolejne dni przyniosą także niezapomniane wrażenia. Wystąpią: Mrozu, Illusion, Kamil Bednarek, Red Lips, Grubson oraz Kayah.
Z nowości, które nie miały miejsca w poprzednich winobraniach będziemy mieli Skrzypekwspomniane już miasteczko pingwinów, gadające grono (multimedialne pokazy mające swoje miejsce przy Filharmonii), a także Bachus na linie. Wśród imprez towarzyszących będą między innymi Winobraniowy kiermasz płyt winylowych, bitwa na balony czy otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jedną z większych atrakcji będzie koncert Filharmonii Zielonogórskiej, który odbędzie się 2 września na duże scenie przy ulicy Powstańców Wlkp. Wspominaliśmy już o możliwości odwiedzenia okolicznych winnic. Jest to jedna z niepowtarzalnych okazji sprawdzenia jak przygotowuje się winny trunek. Będzie można poznać historię powstawania wina na zielonogórskich terenach, a także skosztować wspaniałych trunków z takich winnic jak: Winnica „Ingrid” w Łazie, Winnica „Marcus”
w Strekowie koło Bogaczowa, czy Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” znajdująca się Łaskach koło Przełaz. Osoby lubiące kulturową część imprezy również się nie zawiodą. Każdego dnia będzie można zobaczyć pokazy teatrów plenerowych, ale również seanse kinowe oraz wystawy przygotowane przez naszych zachodnich sąsiadów oraz studentów uniwersyteckich.Bachus
Nie ma tutaj co dużo mówić (pisać) – będzie się działo. Każdy – młody, stary, niski czy wysoki znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest to impreza na której należy się pojawić, jeżeli ma się tylko taką możliwość.